Makaleler

Öğrencilerde motivasyonu artırma eğitimi

Öğrenciler, eğitim döneminde gerek sıkı dersler gerek sınav stresi nedeniyle oldukça yıpranır. Kariyerlerini etkileyecek en önemli sınavlara hazırlanan gençler, zaman zaman stresten bunalarak motivasyonlarını kaybeder. Öğrencilerin bu süreci sağlıklı bir biçimde atlatması ve motivasyonunu yeniden kazanması, sınavda ne kadar başarılı olacağını etkileyen en önemli faktörlerden biri olarak kabul edilir. Motivasyon artırma eğitimi, öğrencilerin bir an önce stresli durumdan kurtularak yeniden sınava adapte olmasını sağlar. Öğrencilerde motivasyonu artırma eğitimini öğrencilerimize sunarak, kriz ortamının hızlı bir şekilde ortadan kaldırılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Her öğrencinin farklı kişiliğe ve farklı başarı grafiğine sahip olması nedeniyle, motivasyonu artırma eğitiminin her öğrenciye farklı şekilde yapılması gerekir. Her öğrenciye aynı motivasyon çalışmasının yapılması, öğrencilerin büyük çoğunluğunun daha stresli olmasına sebep olur. Öğrencilerimizi tanıyarak onları en rahat ve stresten uzaklaştırarak sınava girmelerini sağlıyor ve sınavda başarılı olacakları şekilde hazırlıyoruz.

MOTİVASYON ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA NELER YAPIYORUZ?

Öğrencilerin motivasyonunu artırmak için yaptığımız çalışmalardan bazıları şu şekilde:

  • Öğrencilerimizin ulaşılabilir hedefler belirlemesi, motivasyonunu korumasını sağlar. Öğrencilerimizin neler yapabileceğini ve en üst seviyesini tespit ederek, öğrencimize uygun hedefler belirliyoruz.
  • Çevredeki öğrencilerin başarılarını, başarılı olmak için sarf ettikleri çabanın ve azmin öğrenci tarafından fark edilmesi, öğrencinin motivasyonunu yeniden kazanmasına yardımcı olur.
  • Öğrenciye bulunduğu stresli ortamın geçici olduğunun, başarılı bir sınavın ardından tüm stresin yok olacağının detaylı şekilde anlatılması, stres seviyesinin azaltılmasını sağlar.
  • Motivasyonun yeniden sağlanması için uyku ve beslenme düzeninin kontrol edilmesi, aksaklıkların düzeltilmesi motivasyona katkıda bulunur.
  • Öğrencinin sınava dek uygulaması gereken çalışmaların plan-program haline getirilmesi ve öğrencinin başarılı bir sonuç için düzenli şekilde çalışmaya teşvik edilmesi, motivasyonu artıran en önemli unsurlardan biridir.

ÖĞRENCİ MOTİVASYONU İÇİN DOĞRU YERDESİNİZ

Bugüne dek birçok kez, motivasyonunu kaybeden ve sınavda başarılı olamayacağı düşünen öğrenciye yardımcı olarak motivasyonlarını yeniden kazandırdık. Çalışmalarımızı profesyonel şekilde gerçekleştirerek, onları yeniden hedeflerine ulaşacak şekilde hazırladık. Bugüne dek yaptığımız çalışmalarla, birçok öğrencinin sınavı kazanabilmesinde etkin rol oynadık. Her geçen gün artan tecrübemizle, öğrenci motivasyonu artırma eğitimini üst seviyeye çıkardık ve daha başarılı sonuçlar aldık.

Siz de öğrenci koçluğunu, evinizde, hiçbir yere gitmeden telefonla WhatsApp ya da bilgisayar ekranından bağlanıp sınavlarda başarılı olabilirsiniz. Motivasyonunuzu kaybettiğinizi ve sınavda başarılı olamayacağını düşünüyorsanız, ne kadar yanıldığınızı size gösterebilmek için hazırız. Siz de sınav motivasyonunuzu yeniden kazanmak için, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Leyla GÜÇTAŞ

Yorum Yap veya Soru Sor

Yorum yapmak veya soru sormak için tıklayınız

Video

SON EKLENEN YAZILAR