Makaleler

Hafıza teknikleri eğitimi

İnsaoğlu, doğası gereği öğrendiği her şeyi aklında tutamaz. Her şeyi aklında tutamadığı gibi, bazen günlük hayatta sıkça kullandığı kelimeleri de unutabilir. Bazen bir isim, bazen yapılacak iş, bazen öğrendiği yabancı dildeki kelimeleri unutmak kişiyi zor duruma düşürebilir. Öğrenmenin ilk adımı olan ezber yeteneğini, çeşitli çalışmalarla geliştirmek ve kelimeleri çok daha uzun süre hafızalarda tutmak ise mümkündür. Bilgilerin hafızaya doğru şekilde kaydedilmesi, kişileri bu tür zor durumlardan kurtarır ve özgüvenini artırmasını sağlar.

Siz de kısa süre yeni bir dil öğrenmek ya da dar bir zaman aralığında sınavlara hazır olmak mı istiyorsunuz? Hızlı şekilde ezberlemek, doğru teknikleri uygulayarak aslında çok kolay… Hafıza teknikleri eğitimi, hafızasını geliştirmek isteyen kişilerin en önemli yardımcısı olmayı başarıyor. Eğitim kapsamında, hızlı ezberleme, isim ve kelimelerin daha uzun süre hatırlanmasını sağlama, okunan ve öğrenilen şeylerin akılda tutulması ve iş programında yer alan ve yapılması gereken görevlerin hatırlanmasını sağlama çalışmaları gerçekleştiriliyor.

HAFIZA TEKNİKLERİ EĞİTİMİ NEDEN ALINMALI?

Hafıza teknikleri eğitimi sonucu elde edilecek gelişimler şu şekilde:

  • Eğitim sonrası bir şeyi öğrenmek için harcanan sürenin kısalması sağlanır, böylece yeni bilgiler edinmek için daha fazla zamana sahip olunur.
  • Öğrenim süreci sırasında odaklanma probleminin giderilir ve dış etkenlerin sebep olduğu faktörler en aza indirilir.
  • Uygulanmaya başlanan hafıza tekniği ile, metinlerin çok daha hızlı şekilde yeniden hatırlanması sağlanır.
  • Hafıza teknikleri eğitimiyle birlikte okunan metnin ana fikri hızlı bir şekilde kavranır ve zamandan tasarruf edilir.
  • Fotografik hafıza teknikleri kazanılarak görsel hafıza güçlendirilir.
  • Hızlı, etkin, kolay ve kalıcı öğrenmenin nasıl yapılacağı, uzun süreli hafızanın nasıl aktive edileceği öğrenilir.

HAFIZA TEKNİKLERİ EĞİTİMİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR?

Hafızasını güçlendirmek, okuduklarını daha hızlı şekilde ezberlemek, aynı sürede daha fazla şeyi öğrenmek, odaklama problemini çözmek isteyen herkes, hafıza teknikleri eğitiminden yararlanabilir. Sınavlara hazırlanan öğrenciler, eğitimciler, kurumsal şirket çalışanları ve danışmanlık hizmeti veren kişiler, hafıza teknikleri eğitimini en çok talep eden meslek grupları arasında yer alıyor.

Eğer siz de hafızanızı geliştirmek, zamandan tasarruf ederek daha fazla şey öğrenmek, öğrendiklerini uzun süre hafızanızda tutabilmek ve önceden öğrenmiş olduğunuz bilgileri hızlı bir şekilde hatırlamak istiyorsanız, hafıza teknikleri eğitimimizden yararlanabilirsiniz.

Cumhuriyet Mahallesi Fatih Sultan Mehmet bulvarı No:53 Mersa Sitesi B Blok D:1 Nilüfer – Bursa adresinde yer alan ofisimizi ziyaret edebilir, bizlere (0224) 245 01 09 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Yapacağımız görüşmede hafıza teknikleri eğitimiyle ilgili detaylı bilgi alabilir, eğitim programımıza rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Siz de hafızanıza yeni bir soluk kazandırmak için hemen arayın.

Yazar Hakkında

Leyla GÜÇTAŞ

Yorum Yap veya Soru Sor

Yorum yapmak veya soru sormak için tıklayınız

Video

SON EKLENEN YAZILAR