Makaleler

Öğrenci koçluğu eğitimi

Eğitim hayatları boyunca öğrenciler, derslerin yanı sıra sınavlar nedeniyle ara ara stres problemiyle karşı karşıya kalırlar. Öğrencilerin kariyerlerini etkileyecek en önemli sınavlara hazırlanırken stres düzeyinin en alt seviyede tutulması, en az ders çalışma programları kadar önemlidir. Öğrencilere ders programlama ve stres kontrolü gibi konularda yardımcı olmak isteyen kişiler ise öğrenci koçluğu eğitimini tamamlayarak çalışmaya hazır hale geliyor. Öğrenci koçluğu eğitiminin kapsamlı şekilde alınması, hem öğrenci koçluğu yapacak kişinin kariyerini hem de öğrencilerin başarısını etkiliyor.

Öğrenci koçluğu eğitimi kapsamında koçluk yapacak kişilere ihtiyacı olan tüm eğitimleri sunuyor ve onları öğrencilere en iyi yol gösterecek şekilde hazırlıyoruz. Çalışmalarımız kapsamında verdiğimiz eğitimleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Öğrencilerin yaratıcılıklarının üst seviyeye çıkarılması için gerekli olan eğitimlerin verilmesi
  • Öğrencilerin motivasyon ve odaklanma problemlerinin en aza indirilmesi için yapılması gereken çalışmalar
  • Öğrencilerin zamanlarını daha iyi şekilde kullanabilmesi için gerçekleştirilecek çalışmalar
  • Öğrencilerin verimli bir şekilde ders çalışabilmesi için gerekli olan eğitimlerin verilmesi
  • Öğrencilerin belirlediği hedeflere daha kolay ulaşabilmesini sağlamak için verilecek koçluk eğitimleri
  • Öğrencilerde istenmeyen davranışların en hızlı şekilde değiştirilebilmesi için gerekli olan eğitimler
  • Öğrencilerin alternatif düşünme yeteneğinin artırılması için gerekli olan eğitimler

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU EĞİTİMİNİN SAĞLADIĞI AVANTAJLAR

Öğrenci koçluğu eğitimini aldıktan sonra öğrencilerinizin yanı sıra çevrenizde bulunan çocukların motivasyon problemlerini giderebilir, onları hedefe daha çabuk adapte edebilirsiniz. Öğrencilerinizin sınav kaygısını azaltacak yöntemlerle stres seviyesini aşağı çekebilir ve öğrencileri sınav öncesi yeniden motive edebilirsiniz. Kuşak farkının etkilerini en aza indirerek öğrencilerle bağ kurabilir ve öğrencilerinizin farkındalığını artırabilirsiniz. Öğrenci koçluğu eğitimiyle sadece öğrencilerin değil, kendi kişisel gelişiminizi de sağlar, bireysel hedeflerinizi daha üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU EĞİTİMİNİ KİMLER ALABİLİR?

Öğrencilerin kendini tanımasını, stres ve kaygılarına yön verebilmesini ve var olan potansiyelini en iyi şekilde kullanabilmesini sağlayan öğrenci koçluğu eğitimini; eğitmenler, psikolojik danışmanlar, psikologlar ve rehber öğretmenlerin yanı sıra, öğrencilerin ve / veya çocuklarının eğitimleriyle daha yakından ilgilenmek kişiler alabilir.

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU EĞİTİMİ ALARAK NEREDE ÇALIŞABİLİRSİNİZ?

Öğrenci koçluğu eğitimi alarak, birçok alanda çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Aldığınız eğitimle öncelikle birebir eğitim danışmanlığı yapabilir, kendi iş yerinizi açarak öğrencilere yardımcı olmaya başlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra çeşitli projelerde eğitim koçu olarak çalışabilir, danışmanlık merkezleri ve etüt merkezlerinde faaliyet gösterebilirsiniz. Öğrenci koçu eğitimi ile devlet okullarında ve özel okullarda da çalışabilirsiniz.

Siz de öğrenci koçluğu eğitimi alarak kariyerinize yeni bir adım atmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 0533 369 88 80 numaralı telefonumuzdan, verdiğimiz eğitimlerle ilgili bilgi alabilir, rezervasyon gerçekleştirebilirsiniz.

Siz de hem kendinizin hem de öğrencilerinizin hayatını değiştirmek için hemen arayın.

Yazar Hakkında

Leyla GÜÇTAŞ

Yorum Yap veya Soru Sor

Yorum yapmak veya soru sormak için tıklayınız

Video

SON EKLENEN YAZILAR