Bu Arkadaş Yaşamboyu Sizinle Kalır

Bu Arkadaş Yaşam Boyu Sizinle Kalır…

Kendimi bildim bileli kitapları çok sevdim,her zaman aynı anda okuduğum iki kitabım hep oldu.Kitap benim içi sadık bir arkadaş,merak,heyecan,bilgi,aşk ve yaşamın diğer renkleri oldu.Ancak kişisel gelişimle ilgili kitaplarla 1989 yılında tanıştım o gün, bu gündür merakım hiç bitmedi.
Çevremdeki insanlar dışarıyı,diğer insanların hayatını takip ederlerken ben kendi iç dünyamı ve insanın gelişimini merak ettim ve bu konuya kafayordum. Kendime şu soruları sordum ve cevap aradım.
İnsan beyni nasıl çalışır ve eğitilir?
Kendimi nasıl geliştirebilirim?
Nasıl daha iyi çocuk yetiştirebilirim?
Nasıl daha mutlu olabilirim? Nasıl daha başarılı olabilirim? İnsanlarla nasıl daha iyi iletişim kurabilirim?
Eşimle ilişkimi nasıl daha iyi hale getirebilirim?
Hayatımda nasıl fark yaratabilirim?
Bu soruları ve buna benzer soruları hayatınız boyunca sorun ve göreceksiniz kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.Ben bunun gibi soruların cevaplarını hep kişisel gelişim ve diğer okuduğum kitaplardan öğrendim.İnsanın hayatıyla ilgili bu soruları sorduğu takdirde neyi araması gerektiğini bilir aradığına daha çabuk ulaşabilir. Böylece hayatını hem kolaylaştırabilir hemde güzelleştirir.
Kitap insanın gözü gördüğü sürece insanı hiç bırakmayan,insana mutluluk ve huzur veren çok değerli bir arkadaştır.Kitapla dostluğu olmayan insanların yalnızlık duygusu ve de içi boş insanlarla zorunlu arkadaşlıkları olmak zorunluluğu vardır. Bu kişiler elinde cep telefon sürekli yanında olabilecekleri birini ararlar. Birileri yanında olsun da kim olduğu önemli değildir oldukları insanlarda oları tatmin etmez ve hep doyumsuz ve huzursuz bir yaşam sürerler.
Bazı anlarda yanınızda kimse olmayabilir,yalnız olabilirsiniz.Kitapla dostluğunuz varsa kimseye ihtiyaç duymaz zamanın ve yalnızlığınızı çok keyifli bir hale getirebilirsiniz.
Kitap geleceğe olan yatırımdır.Gün gelir çocuklarımız yada sevdiklerimiz bizden uzaklara gider ve yalnız kalırız,çocuklarımıza yada sevdiklerimize yalnızlığımızın sitemini edip onları huzursuz ve mutsuz etmemek için kitapla dost olmanın yollarını bulmanız dileğiyle SEVGİYLE kalın.

Paylaş