MUTLU YILLAR

Eskiye Güle Güle Yeniye Hoşgeldin.
Hayatım boyunca özel olan günleri hep sevdim. Çünkü bu günlerin içinde insana kendini iyi hissettiren anlamlar var. Bütün bu özel günlerin içinde yılbaşı gecesinin ben de ki yeri daha bir heyecanlı ve daha bir masalsı.
Yeni yılda, yılların su gibi akıp gitmesine içerlemek yerine hep yeni bir şeylerin, yeni başlangıçların, heyecanı sarar çocuksu ve cıvıl cıvıl bir sevinç kaplar içimi.
Yeni bir yıllın başlamasıyla birlikte sanki bende yenileniyorum. Bu sadece bir his değil gerçekten attığım somut adımlarla kendimi yeni yıla göre güncelliyorum.
Yeni yıla girmeden önce eski yılla şöyle bir vedalaşıyorum;
Neler yapmak istedim, neleri yaptım, neleri yapamadım, neleri erteledim, hangi konularda tembellik yaptım, hangi konularda kendimi tekrar ettim ve çuvalladım.
Nelere kafamı taktım, nelere üzüldüm, nelerin üzüldüğüme değmediğini gördüm, hayatıma yeni giren insanlar ve yaşadığım deneyimlerimi gözden geçiriyorum.
Kısacası eski yılda kaybettiklerim ve kazandıklarım. İlginç olan kaybettiğimi sandığım deneyimlerin bir süre sonra kazanç olarak karşıma çıkması. Hepimiz her koşulda kazanmayı çok seviyoruz.
Bütün bunların sonunda bir çöp torbasının içine kızdıklarımı, öfkelendiklerimi, kırıldıklarımı, tembelliklerimi ,hayal kırıklıklarımı, eskimiş ve işe yaramaz ne varsa hepsini eski yılın kucağına bırakıp arkamı dönüp önümdeki yeni yıla bakıyorum.
Ve diyorum ki; ÖLÜMDEN GAYRI HERŞEYİN ÇARESİ VAR…
Başlıyorum yeni yılda neler istiyorum, özellikle bir dilek defterim var önce sevdiklerim için sonrada kendi dileklerimi yazmaya başlıyorum. Söz uçar, yazı kalır ola ki sesim duyulmaz ama elimdeki belge Allaha karşı isteğimin yazılı belgesi olması niyetiyle. Bu bir mizah ve yaradan mizahı sever diye düşünüyorum. Ben bu yeni yılda;
Daha çok gezmek,yeni insanlar ve yeni kültürler tanımak istiyorum,
Her günümü sadece akşama kadar yaşayacakmış gibi düşünüp yaşamak istiyorum,
Hayatın bir oyun olduğunu ve oyunun nerede biteceğinin hiç bilmediğimi bilerek yaşamak istiyorum,
Çocuklarımın ve eşimin gözlerinin içine bakıp daha çok sevdiğimi söyleyeceğim buna çok kararlıyım,
Babam, akrabalarım ve arkadaşlarımla daha çok vakit geçireceğim,
Her gün mutlaka 15 dakika dans edeceğim,saat kaç olursa olsun.
Her gün gülünecek bir şeyler bulacağım, bulamazsam kendi kendime çılgınlar gibi kahkahalar atacağım.
İyi beslenip, spor yapıp bedenimi sağlıklı tutacağım çünkü bir ömür benimle olacak olan tek şey.
Sizde dileklerinizi yazın ve mutlu bir yıl dileyin. ÇOOOOK MUTLU VE SAĞLIKLI BİR YIL DİLİYORUM KENDİME VE HERKESE. Leyla Loyan Güçtaş

Paylaş